İLERİ SEVİYE SCOOTER EĞİTİMİ / EĞİTİM TAKVİMİ

İleri SeviyeScooter Eğitimi, , teorik eğitim, YSRS, yani Yamaha Safety Riding Science güvenli sürüş videosu ile başlar. Durumun algılanması, karar verilmesi ve harekete geçilmesi gibi sürüş sırasında dikkat edilmesi gereken eylemleri vurgular. .Belirli tecrübeye sahip scooter kullanıcılarının daha kolay ,rahat ve güvenli sürüş yapmalarını sağlayacak geliştirici bir eğitimdir.

Eğitimde ele alınan konular /Açıklamalar:

Günlük ve Sürüş öncesi kontroller nelerdir:Scooterin önemli bir parçasında ya da sisteminde sorun olmaması ve kazaya neden olabilecek tehlikeli durumları ortadan kaldırmak, sorunsuz ve güvenli sürüşler yapabilmek adına scooteri düzenli olarak kontrol etme alışkanlığını kazanmaktır (Yakıt, yağ, soğutma sıvısı,  tekerlekler, motor, frenler ve sıvıları, gaz kolu, fren kolları, orta ve yan ayaklar, lastikler, akü ve far, yan ayak switchi, stop ve sinyaller gibi elektrik aksamının kontrol edilmesi).

Scooteri tanıma / kullanabilme ne demektir:Güvenli bir sürüşün en önemli noktalarından biri de çalışmıyor iken scooteri tanıyıp kullanabilmektir (Scooteri dengede tutabilmek, rahatlıkla scooter’a binip inebilmek, kolay bir şekilde ileri-geri hareket ettirebilmek, scooteri doğru bir şekilde orta ya da yan sehpaya alıp orta ya da yan sehpadan rahatlıkla indirebilmek) gibi.

Sürüş pozisyonu neden önemlidir: Sürücü ile Scooterin bir bütün olarak çalışabilmesi için ikisi arasında iyi bir denge kurulması gerekir. Bu sebeple, sürüş pozisyonu önemlidir. Sürüş pozisyonunu 2 şekilde ele alabiliriz: Doğru binme / doğru inme ve doğru sürüş.

Çalıştırma ve durdurmanın amacı nedir: Scooteri doğru sırayla çalıştırıp güvenli bir şekilde durdurmaktır.

Viraj dönme ne demektir: Doğru sürüş pozisyonu ve görüş açısıyla birlikte doğru zamanda sorunsuz gazı doğru şekilde kullanarak virajı geçebilmeyi öğrenmektir.

Frenleme nedir: Scooterin ön ve arka frenlerinin doğru ve etkili bir şekilde kullanılması.

Slalom turlarının amacı nedir:Katılımcıların, slalom turu boyunca gazı doğru kullanması, arka freni doğru uygulaması, doğru sürüş pozisyonunu koruması ve parkura uygun hızda ilerlemesini sağlamak

Oval dönüş’ün amacı nedir: Katılımcıların, Scooterin yatma açısına bağlı olarak uygulanacak gaz miktarının öğrenilmesi.

Tam daire ve Tam 8: Sürücünün minimum dönme yarıçapını elde edebilecek kontrolü sağlaması.

Trykhana: TRYKHANA hemen hemen tüm scooter sürüş tekniklerinin kullanılmasını gerektirir; örneğin, uygun gaz kolu, fren kullanımı, aynı zamanda hız kontrolü, sürüşte izlenen yol, dönüş performansı ve sürüş pozisyonu.

Geniş Slalom: Dönüş sırasında, dönüş yönünüze bakmanız ve scooteri iç tarafa doğru yatırmanız, aynı zamanda yatma açısına uygun gaz miktarını dengelemeniz gerekecektir.

Denge Koruma: Bu ders scooteri dar bir alanda sorunsuz ve emniyetli bir şekilde kontrol etmek için gerekli sürüş tekniğini edinmenize yardımcı olacaktır.

Durma ve Dönüş: Bu ders, dar bir yolda hızlı U dönüşü yapma tekniğini edinmenize yardımcı olacaktır.

Sidewinder: Bu ders, scooteri kontrol etmek için gerekli temel hususları kavramanıza yardımcı olacaktır; hızlanma, hız kontrolü, viraj alma, vb. Ayrıca scooteri dolambaçlı yollarda sorunsuz ve emniyetli bir şekilde sürmenize de yardımcı olacaktır.

21 Eylül Perşembe
Rezervasyona Kapalı
7 Ekim Cumartesi
Rezervasyon Yap
10 Kasım Cuma
Rezervasyon Yap
25 Kasım Cumartesi
Rezervasyon Yap

UYARI/AÇIKLAMA

 : Eğitime kesinlikle kayıt yaptırabilirsiniz.
 : Eğitime kayıt yaptırabilirsiniz, ancak eğitimin size sıra gelmeden dolma olasılığı var.
 : Eğitim size sıra gelmeden dolacaktır.
WEB TASARIM