SEVİYE 2 EĞİTİMİ / EĞİTİM TAKVİMİ

Seviye 2 Eğitimi, teorik eğitim, YSRS, yani Yamaha Safety Riding Science güvenli sürüş videosu ile başlar. Durumun algılanması, karar verilmesi ve harekete geçilmesi gibi sürüş sırasında dikkat edilmesi gereken eylemleri vurgular. Seviye 1 eğitimi almış ve belirli tecrübeye sahip sürücülere yönelik geliştirici bir eğitimdir. Eğitim sırasında katılımcının seviyesine bağlı olarak kişinin alacağı eğitim eğitmenler tarafından revize edebilir.

Eğitimde ele alınan konular / Açıklamalar:

Günlük kontroller nelerdir: Motosikletin önemli bir parçasında ya da sisteminde sorun olmaması ve kazaya neden olabilecek tehlikeli durumları ortadan kaldırmak, sorunsuz ve güvenli sürüşler yapabilmek adına motosikleti düzenli olarak kontrol etme alışkanlığını kazanmaktır (Yakıt, yağ, tekerlekler, zincir, motor, frenler, debriyaj, akü ve far, stop lambası ve sinyaller gibi elektrik aksamının kontrol edilmesi).

Motosikleti tanıma / kullanabilme ne demektir: Güvenli bir sürüşün en önemli noktalarından biri de motor çalışmıyor iken motosikleti tanıyıp kullanabilmektir (Motosikleti dengede tutabilmek, rahatlıkla motosiklete binip inebilmek, kolay bir şekilde ileri-geri hareket ettirebilmek, motosikleti doğru bir şekilde orta ya da yan sehpaya alıp orta ya da yan sehpadan rahatlıkla indirebilmek) gibi.

Sürüş pozisyonu neden önemlidir: Motosiklet, sürücü ile motorun bir bütün olarak çalıştığı ve bu ikisi arasında iyi bir denge kurulması gereken bir araçtır. Bu sebeple, sürüş pozisyonu önemlidir. Sürüş pozisyonunu 2 şekilde ele alabiliriz: Doğru binme / doğru inme ve doğru sürüş. 

Viraj dönme ne demektir: Doğru sürüş pozisyonu ve görüş açısıyla birlikte doğru zamanda sorunsuz vites değiştirme ve doğru zamanda yavaşlayıp virajı geçebilmeyi öğrenmektir.

Frenleme nedir: Motosikletin ön ve arka frenlerinin doğru ve etkili bir şekilde kullanılması.

Slalom turlarının amacı nedir: Katılımcıların, slalom turu boyunca gazı doğru kullanması, arka freni doğru uygulaması, doğru sürüş pozisyonunu koruması ve parkura uygun hızda ilerlemesini sağlamak. 

Chidori dengesinin amacı nedir: Katılımcıların, gazı ve debriyajı iyi bir denge içinde ve gerektiği gibi kullanarak hız ayarlamaları yapabilmeleri ve motosikletle bir bütün halinde dengede durabilme tekniklerini öğrenmeleridir.     

Sert viraj dönme çalışmalarının amacı nedir: Katılımcıların, düşük dönüş yarıçapıyla sert virajları geçebilmeyi öğrenmeleri ve yolda aniden karşılaşabilecekleri bir viraja güvenli bir şekilde girmeyi öğrenmeleridir.    

Engellerin aşılması neden önemlidir: Katılımcıların, aniden karşılaşacakları bir engeli kavramaları ve buna karşı verilecek tepkinin neler olduğunu görmeleri, sürüş yeteneklerini zorlamadan temkinli sürüş yapmayı öğrenmeleridir. 

Eğitimlerimiz 1 günlüktür.

27 Eylül Çarşamba
Rezervasyon Yap
4 Ekim Çarşamba
Rezervasyon Yap
10 Ekim Salı
Rezervasyon Yap
22 Ekim Pazar
Rezervasyon Yap
25 Ekim Çarşamba
Rezervasyon Yap
3 Kasım Cuma
Rezervasyon Yap
18 Kasım Cumartesi
Rezervasyon Yap
22 Kasım Çarşamba
Rezervasyon Yap
26 Kasım Pazar
Rezervasyon Yap

UYARI/AÇIKLAMA

 : Eğitime kesinlikle kayıt yaptırabilirsiniz.
 : Eğitime kayıt yaptırabilirsiniz, ancak eğitimin size sıra gelmeden dolma olasılığı var.
 : Eğitim size sıra gelmeden dolacaktır.
WEB TASARIM