SEVİYE 3 İLERİ SEVİYE SÜRÜŞ GELİŞTİRME PROGRAMI EĞİTİMİ / EĞİTİM TAKVİMİ

 

Seviye 3 “İleri Seviye Sürüş Geliştirme Programı” Eğitimi; teorik eğitim, YSRS, yani Yamaha Safety Riding Science (Yamaha Güvenli Sürüş Bilimi) videosu ile başlar. Durumun algılanması, karar verilmesi ve harekete geçilmesi gibi sürüş sırasında dikkat edilmesi gereken eylemleri vurgular. 250 cc ve üzeri vitesli motosiklet kullanıcılarına daha doğru, güvenli, faydalı ve eğlenceli sürüş becerileri kazandırmaya yönelik bir eğitimdir. Seviye 3 “İleri Seviye Sürüş Geliştirme Programı” eğitimine  katılımcılarımızın kendi motosikletleri de katılabilirler. Talep edildiğinde akademi tarafından sağlanan MT25 modelimiz ile de eğitim alabilirsiniz.

Operasyon ,Sürüş Öncesi Kontroller:

Motosikletin önemli bir parçasında ya da sisteminde sorun olmaması ve kazaya neden olabilecek tehlikeli durumları ortadan kaldırmak, sorunsuz ve güvenli sürüşler yapabilmek adına motosikleti düzenli olarak kontrol etme alışkanlığını kazanmaktır (Yakıt, yağ, tekerlekler, zincir, motor, frenler, debriyaj, akü ve far, stop lambası ve sinyaller gibi elektrik aksamının kontrol edilmesi).

Sürüş Pozisyonu:

Motosiklet, sürücü ile motorun bir bütün olarak çalıştığı ve bu ikisi arasında iyi bir denge kurulması gereken bir araçtır. Doğru sürüş pozisyonu bize yol ve trafik hakkında daha kolay bilgi almamızı sağlayarak uygun tepki vermemize yardımcı olacaktır.

Isınma Turları:

Bu egzersiz daha sonraki çalışmalara hazırlık amacıyla ders alanı etrafında vites değiştirerek, fren yaparak uyun dönüşlerin yapılır.

Frenleme:

Bu derste her iki fren performansı ve motor freni konularının anlaşılması sağlanır. Bu sayede güvenli, kontrollü durma performansı ile yumuşak ve hatasız fren yapma çalışmaları yapılır.

Vites küçülterek fren yapma:

Bu derste fren kullanarak hız azaltma ve ardından vites küçülterek doğru dönüş yapma çalışması yapılmaktadır.

Motosikleti Yatırma, Daire ve Şişe Şekilli dönüş çalışması:

Bu derste dönüş kavramı anlatılır. Motosiklet dönüşlerde yatma eğilimi gösteren özel bir karaktere sahiptir. Bu ders sürücü dönüş esnasındaki uygun sürüş pozisyonunun alınması, hızlanma, hız kontrolü, frenleme, viraj alma çalışmaları içermektedir.

8 Çalışması:

Bu derste uygun bakış kontrolü ile doğru dönüş formu öğretilmektedir. Fren ve hızlanma ile motosikleti kontrollü yatırarak dönüş yapılması hedeflenmektedir.

Sidewinder:

Bu ders, motosikleti kontrol etmek için gerekli temel hususları kavramanıza yardımcı olacaktır; hızlanma, hız kontrolü, frenleme, viraj alma, vb. çalışmalarını içermektedir. Ayrıca  motosikleti dolambaçlı yollarda sorunsuz ve emniyetli bir şekilde sürmenize de yardımcı olacaktır.

Ofset koni örgüsü (Chidori):

Bu derste tutunma alanı ve çok yavaş hızlarda denge unsurları gösterilmektedir. Debriyaj ve gaz kullanarak hız ve tutunmanın kontrolü sağlanmaktadır. Bu egzersizde motosikleti vücudunuzun bir parçası gibi kullanmak gerekmektedir. Bu durum çok yavaş sürüş esnasında sıkça karşımıza çıkabilmektedir.

Eğitimlerimiz 1 günlüktür.

Katılımcılar eğitime kendi motosikleti ile katılmalıdır.

23 Eylül Cumartesi
Rezervasyona Kapalı
19 Eylül Salı
Rezervasyona Kapalı
12 Ekim Perşembe
Rezervasyon Yap
12 Kasım Pazar
Rezervasyon Yap
16 Kasım Perşembe
Rezervasyon Yap

UYARI/AÇIKLAMA

 : Eğitime kesinlikle kayıt yaptırabilirsiniz.
 : Eğitime kayıt yaptırabilirsiniz, ancak eğitimin size sıra gelmeden dolma olasılığı var.
 : Eğitim size sıra gelmeden dolacaktır.
WEB TASARIM